PROFİL  |  PROJELER  | İLETİŞİM


Dikon Ltd. 1983 yılında uygulama, danışmanlık, ve mühendislik hizmetleri vermek amacıyla kurulmuştur. Başlangıçta küçük ölçekli, inşaat işleri üstlenen firma,zaman içerisinde, uygulamanın yanı sıra proje çalışmalarına da girişmiştir. Yapımını üstlendiği, fikir projeleri oluşturulmuş işlerde, uygulama detaylarını tasarlayarak, ya da projenin tüm etaplarını kendi bünyesi içerisinde hazırlayarak, bitmiş ürün kalitesini sürekli olarak yükseltmiştir.

Kuruluşundan günümüze kadar geçen süreç içerisinde, hedefleri ve görüşleri doğrultusunda, firma, yüksek nitelikli yapılar üreten bir atölye şeklinde, yapısını oluşturmuştur. Bu çalışmaları sonucu, bireysel ve kurumsal yeni yapıların yanısıra, ahşap ve yığma yapı restorasyonu proje ve uygulamalarında yer almıştır. Uygulamada, sadece ideal bir malzeme arayışı içinde olmayıp, her proje için, seçilen malzemelerin, doğru kullanılması gerektiğini ön koşul olarak kabul etmiştir.

Şirket yapısı içerisinde her kademede eğitime önem verilmiş, bilgi ve tecrübe en önemli değer olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle uygulama ve proje konularında yer alan kişilerin bir arada uzun süre birlikte çalışmasına özen gösterilmiştir.

Firma ahşap karkas yapı konusunda, ahşap malzemeyi, günümüz koşullarında tasarlayarak kullanmış ve bu türden çok sayıda uygulama gerçekleştirmiştir. Farklı nitelikteki ahşap yapıların, projelendirilmesi, imalatı ve montajı ile ilgili çalışmalarını Normerica Inc. / Kanada firması işbirliği ile 1994 yılından bu yana sürdürmektedir. Zamanla çalışılan projeler gereği, yüksek nitelikli ahşap kaplamaları için Still Creek Ltd. / Kanada , Lamine ahşap taşıyıcı yapı elamanları için Kaufmann Gmbh / Avusturya firmalarıyla teknik ve ticari işbirliği kurulmuştur.

Gelecekte, Dikon Ltd olarak yer alacağımız projelerde, çevreye ve kullanım amacına uygun nitelikli yapılar üretmeye devam edeceğiz. Yaşadığımız fiziki ortamda, gelişmeleri, olabilecek en yakın zaman aralığında izleyerek malzeme ve detay seçimlerimizde gerekli düzenlemeleri yapacağız. Böylece servis verdiklerimizin faydasına gerekli tavır değişikliğimiz ürünlerimize en kısa sürede yansıyacaktır. Gösterdiğimiz bu özen bize, geçmişte olduğu gibi, gelecektede nitelikli iş ortaklarımızla karşılaşma şansını verecek. Birlikte, doğru ve zarif yapılar üreteceğiz.

Dikon Ltd.